Deadline logo

Historia

2004/2005 - Trudne początki...

Był wrzesień 2004 roku. Los skrzyżował drogi grupy nastolatków, którzy połączeni pasją do ciężkich brzmień oraz wysokoprocentowych trunków w grudniu tego samego roku postanawiają założyć zespół. Sebastian Sojka (gitara), Rafał „Dobi” Dobrołowicz (gitara) oraz Kamil Kulicki (perkusja) stworzyli pierwszy skład zespołu. Wkrótce dołączył do nich Paweł „Bager” Bagiński (bas). Do pełni szczęścia brakowało tylko wokalisty i miejsca, w którym mogłyby odbywać się próby. Rolę tymczasowego wokalisty powierzono Dobiemu. Miejsce do grania znalazło się pół roku później i od czerwca 2005 roku zaczęły odbywać się regularne próby. Zespół zaczął od grania coverów, a dopiero po jakimś czasie pojawiły się pierwsze, własne kompozycje.

2006/2007 - Kompletowanie składu

Z początkiem 2006 r. Dobi rezygnuje z współtworzenia Deadline. Zespół rozpoczyna poszukiwania jego następcy. Na próbach pojawiają się nowi gitarzyści (m.in. Robert Zembrzycki i Michał "Stempel" Stemplowski), żaden jednak nie zagrzewa miejsca na dłużej. W marcu rolę wokalisty przejmuje Andrzej "Lancz" Lewandowski, który już wcześniej niezobowiązująco pojawiał się na próbach. W połowie lipca szeregi zespołu zasila gitarzysta Michał "Mih" Ziaja tym samym zamykając skład. Zespół w pełnym zestawieniu intensywnie pracuje nad własnym materiałem. Niestety, jeszcze w grudniu 2006 roku Mih, ze względu na odmienną wizję muzyczną decyduje się na opuszczenie zespołu. Po odejściu Michała, zespół kolejny rok spędza na poszukiwaniu jego następcy przez co działalność zespołu zwalnia tempo.

2008 - Świeży, Jaca i pierwszy koncert!

Rok 2008 był przełomowy dla Deadline. Nastąpiły kolejne zmiany personalne. W lutym Bager opuścił zespół, a jego miejsce zajął Mateusz Solik (bas), który został obdarowany przez resztę kapeli przydomkiem "Świeży". Nowa energia, jaką wniósł Świeży sprawiła, że działalność zespołu zaczęła nabierać tempa. 11-tego sierpnia skład uzupełnił Jacek "Jaca" Ścierski (gitara). Intensywna praca w pełnym, odświeżonym składzie sprawiła, że jeszcze tego samego roku Deadline zaczyna kolejny, ważny etap w swojej historii - koncertowanie. Debiutancki koncert odbył się 13-tego grudnia w tyskiej Tawernie. Rusza także oficjalna internetowa strona zespołu.

2009 - Parabellum Studio

Deadline gra kilka koncertów na Śląsku, lecz uwagę skupia na dopracowywaniu materiału na debiutancką płytę. Pod koniec roku zespół wchodzi do Parabellum Studio w Katowicach, gdzie rejestruje 7 autorskich utworów, które później znalazły się na płycie zatytułowanej "Crossing The Line".

2010 - Cygan za Jacę

Z początkiem roku trwają ostatnie poprawki w studio, a następnie płyta przechodzi proces miksu i masteringu. W międzyczasie zespół jest aktywny koncertowo. Ze względu na różne problemy dotyczące wydania płyty, jej premiera opóźnia się. W październiku gitarzysta Jaca podejmuje decyzję o opuszczeniu kapeli. Nowym gitarzystą Deadline zostaje Paweł "Cygan" Sędziak, który swój chrzest bojowy przechodzi 27 listopada w oświęcimskim klubie Delirium. Pod koniec roku zespół załatwia wszystkie sprawy związane z wypuszczeniem płyty i decyduje się wydać ją własnym sumptem.

2011 - "Crossing The Line"

W styczniu ukazuje się debiutancki album "Crossing The Line" zawierający 7 autorskich kompozycji w klimacie melodyjnego death metalu z thrashowym zacięciem. Utwory te, są poniekąd podsumowaniem pierwszych lat działalności zespołu i tuż po wydaniu "Crossing The Line" zespół od razu zaczyna prace nad nowym materiałem, który znacząco odbiega od tego, co znalazło się na pierwszym krążku. W międzyczasie Deadline daje dziesiątki koncertów, między innymi występuje na trzydniowym festiwalu w Chorzowie organizowanym przez Overkill.pl, którego gwiazdą był zespół Luxtorpeda.

2012 - Nowy materiał i koncerty

Zespół skupia się na pracy nad materiałem na drugą płytę, ale nie rezygnuje z koncertów i występuje na jednej scenie między innymi z Horrorscope, Totem oraz Frontside.

2013 - Zed Studio

Od samego początku roku zespół jest bardzo aktywny koncertowo, grając m.in. u boku Thy Disease i Saratan na części ich trasy koncertowej "Frozen Plague Tour 2013". Deadline pojawia się także na Covenant XXIII w Krakowie oraz w koncercie Tychach gdzie występuje u boku Lostbone i Made Of Hate. W lipcu zespół wchodzi do "Zed Studio", gdzie rejestruje 12 utworów na swój drugi album zatytuowany "Ocean Of Dunes". Produkcją materiału zajął się Tomasz "Zed" Zalewski znany ze współpracy z takimi zespołami jak m.in. Coma, Frontside czy Horrorscope.

2014 - "Ocean Of Dunes"

28 lutego ukazuje się drugi album pt. "Ocean Of Dunes". Zespół aktywnie koncertuje promując swój nowy krążek i występuję na jednej scenie z takimi zespołami jak Acid Drinkers, KAT & Roman Kostrzewski i Thy Disease. 13-go grudnia 2014 roku Deadline świętuje swoją 10-tą rocznicę istnienia grając specjalny koncert w tyskiej Tawernie czyli tam, gdzie się wszystko zaczęło. Jako goście występują również zespoły Heart Attack, Sliver oraz Spatial, a wydarzenie odnosi frekwencyjny sukces. Jak się później okazuje koncert z okacji 10-lecia istnienia zespołu był ostatnim koncertem Kamila Kulickiego i Mateusza "Świeżego" Solika, którzy decydują się opuścić szeregi Deadline. Pozostała załoga postanawia zawiesić działalność zespołu.

2017 - Wracamy!

Po prawie 3 latach przerwy w 2017 roku Deadline znajduje następców Kamila i Świeżego i postanawia wznowić działalność. Więcej informacji wkrótce...